ZŁOTA DRUŻYNA autor: PAWEŁ ORYSIAK

Medaliści z KKK Ippon

Mistrzostwa Europy w Kielcach. Medaliści z KKK Ippon z trenerami

To była złota jesień dla karateków z klubu Ippon Konstancin-Jeziorna: trzy medale Mistrzostw Europy, złoty medal Mistrzostw Polski Seniorów i drużynowe Mistrzostwo Polski Juniorów Karate Kyokushin.

MISTRZ POLSKI U22

13 października w Szczecinku zostały zorganizowane Mistrzostwa Polski Młodzieżowców (do 21 lat). W turnieju wystąpiła trójka zawodników KKK Ippon. Ignacy Słonecki, zawodnik i instruktor z Konstancina-Jeziorny, w kategorii wagowej do 80 kg wywalczył tytuł Mistrza Polski.

DRUŻYNOWE MISTRZOSTWO POLSKI JUNIORÓW

Dwa tygodnie później, 27 października, o tytuły najlepszych zawodników w kraju walczyli juniorzy (16–17 lat). Mistrzostwa Polski odbyły się w Krakowie. Turniej miał bardzo mocną obsadę, rywalizacja odbywała się na bardzo wysokim poziomie. Klub Karate Kyokushin Ippon zdobył łącznie cztery medale: dwa złote, jeden srebrny i jeden brązowy. Mistrzami Polski zostali Paula Malikowska oraz Adrian Anders, wicemistrzostwo wywalczył Jakub Zagończyk, a brązowy medal zdobyła Justyna Kacperczyk. Poza czwórką medalistów Konstancin reprezentowała jeszcze ósemka zawodników. Punkty zdobyte przez nich w wygranych pojedynkach dołożyły się do sukcesu całego klubu. KKK Ippon został drużynowym Mistrzem Polski Juniorów.

Paula Malikowska i Jakub Zagończyk są także ubiegłorocznymi Mistrzami Europy Kadetów, a Justyna Kacperczyk aktualną Mistrzynią Europy Juniorów.

MISTRZOSTWA EUROPY KADETÓW I U22

Najpoważniejszy sprawdzian odbył się w dniach 16–17 listopada podczas dorocznych Mistrzostwa Europy, których organizację w tym roku przyznano Polsce i klubowi z Kielc. W pięknej Hali Legionów o europejski prymat walczyło ponad 350 zawodników z 15 krajów. W kadrze narodowej znalazło się aż dziewięciu zawodników konstancińskiego klubu – jako gospodarz mistrzostw Polska miała prawo do wystawienia dwóch dodatkowych zawodników w każdej kategorii.

Naszym zawodnikom udało się zdobyć trzy medale: w kategorii do 60 kg kadetek brązowy medal zdobyła debiutująca na tak poważnej imprezie Anna Bielska. Również brąz w kategorii do 60 kg kadetów zdobył zeszłoroczny konstanciński Mistrz Europy w kategorii do 55 kg Jakub Zagończyk. Najlepiej natomiast spisał się startujący w kategorii do 65 kg Łukasz Bladosz, który po pięknych walkach zdobył tytuł Mistrza Europy. Tylko dwukrotnie w pierwszym dniu Mistrzostw w Hali Legionów zabrzmiał „Mazurek Dąbrowskiego” – jeden raz dla Mistrza z Konstancina-Jeziorny.

ZWYCIĘSTWO W MAZOWIECKIM MECZU MIĘDZYKLUBOWYM

Dzień po sukcesie juniorów świetnie spisali się najmłodsi zawodnicy, którzy zwyciężyli w turnieju Mazovia Cup. W zawodach wzięły udział drużyny największych i najlepszych w naszym regionie klubów: Bielańskiego Klubu Karate Kyokushin z Warszawy, Międzyszkolnego Klubu Karate Kyokushin z Radzymina oraz KKK Ippon. Konstanciński klub wygrał wszystkie swoje mecze i w ten sposób zwyciężył cały turniej.

Te sukcesy, świadczące o mocnej pozycji klubu w kraju, potwierdzają doskonałe przygotowanie techniczne i fizyczne zawodników i wskazują na wysoki poziom zajęć prowadzonych w klubie we wszystkich grupach wiekowych. Wieloletnia systematyczna praca i realizacja długookresowych programów treningowych pozwoliły na wypracowanie indywidualnych sukcesów zawodników KKK Ippon i na zbudowanie mistrzowskiej drużyny.