NAJLEPSI W POLSCE autor: (opr. JZ)

Cztery medale: dwa złote, jeden srebrny i jeden brązowy i tytuł Drużynowego Mistrza Polski Juniorów wywalczyli reprezentanci Klubu Karate Kyokushin Ippon z Konstancina-Jeziorny podczas podczas odbywających się 12 października w Sieradzu Mistrzostw Polski Juniorów. Powtórzyli tym samym ubiegłoroczny sukces.

Odbywające się raz w roku Mistrzostwa Polski Juniorów to najważniejsze zawody na poziomie krajowym. Konstanciński Ippon reprezentowała piątka zawodników, którzy wzięli udział w konkurencji kumite: Anna Bielska w kategorii wagowej 55 kg, Daniel Sternik – 60 kg, Jakub Zagończyk i Łukasz Bladosz – 65 kg oraz Karol Kowalski – 70 kg. Doskonałe przygotowanie oraz świetna dyspozycja zawodników z Konstancina znalazły swoje odzwierciedlenie w wynikach. Daniel Sternik oraz Karol Kowalski wywalczyli w swoich kategoriach wagowych tytułyMistrzów Polski (obaj stoczyli po cztery zwycięskie walki), Anna Bielska, debiutująca na Mistrzostwach Polski zdobyła srebrny medal (po trzech zwycięstwach i przegranej w finale), a Jakub Zagończyk, wicemistrz Polski z zeszłego roku, zakończył rywalizację na trzecim miejscu (zwyciężając dwa pojedynki).

To kolejny wielki sukces klubu z Konstancina- Jeziorny. W zawodach wystartowało 120 zawodników z 51 klubów. Pięcioosobowa reprezentacja KKK Ippon zdobyła cztery medale i może pochwalić się kolejnymi tytułamiMistrzów Polski oraz drugim pucharem dla najlepszego klubu w kraju, który z dumą odebrał Paweł Orysiak, główny trener i jednocześnie prezes klubu. „Nasze Miasto – FMK” przyłącza się do gratulacji.