Karatecy pojadą na Mistrzostwa Europy autor: (MM)

Do Mistrzostw Europy Juniorówi Seniorów w karate kyokushin, które odbędą się 30–31 maja w Baku (stolicy Azerbejdżanu), zakwalifikowali się zawodnicy naszej złotej drużyny. Miejsca w kadrze wywalczyli juniorzy: Anna Bielska w kategorii wagowej do 55 kg, Daniel Sternik i Kuba Zagończyk w kategorii wagowej do 65 kg oraz Łukasz Bladosz w kategorii wagowej do 70 kg.

Na turnieju kwalifikacyjnym w Łańcucie Ania Bielska zajęła trzecie miejsce w połączonych kategoriach wagowych do 55 kg i do 60 kg. Daniel i Kuba spotkali się w finale swojej kategorii. Tym razem zwyciężył Daniel i obaj szykują się do startu w Mistrzostwach Europy. Łukasz Bladosz zajął na turnieju w Łańcucie drugie miejsce. To kolejny sukces zawodników klubu Ippon Karate Kyokushin i sensei Pawła Orysiaka, trenera Kadry Polski Juniorów.