Młodzieżowy Festiwal Muzyki Kameralnej autor: R
   

Youth FestivalJubileuszowa piąta edycja Youth Festival – Młodzieżowego Festiwalu Muzyki Kameralnej odbyła się w dniach 19–22 czerwca w Konstancinie. W tym roku gościliśmy zespoły m.in. z Czech, Holandii, Litwy, Łotwy, Niemiec i jedenastu polskich szkół muzycznych.

 

Ponad 120 młodych utalentowanych muzyków doskonaliło swoje umiejętności podczas orkiestrowych i chóralnych warsztatów, a następnie zaprezentowało efekty swojej pracy w sali widowiskowej willi Hugonówka. Jedną z wyjątkowych atrakcji festiwalu był koncert z okazji 25-lecia przemian demokratycznych w Polsce, który odbył się w Parku Zdrojowym. Na scenie amfiteatru Trio Filipa Wojciechowskiego wykonało utwory Fryderyka Chopina w nowych jazzowych aranżacjach.

 

Tradycyjnie zwieńczeniem festiwalu był koncert finałowy. Na scenie amfiteatru wystąpił chór i orkiestra festiwalowa złożona ze wszystkich uczestników. W ich wykonaniu usłyszeliśmy utwory polskich kompozytorów oraz muzykę filmową.

 

Organizatorem festiwalu była Szkoła Muzyczna I Stopnia w Konstancinie-Jeziornie przy współpracy z Konstancińskim Domem Kultury oraz samorządami lokalnymi. Honorowy patronat objęli: minister kultury i dziedzictwa narodowego Małgorzata Omilanowska, marszałek województwa mazowieckiego Adam Struzik, starosta powiatu piaseczyńskiego Jan Adam Dąbek oraz burmistrz gminy Konstancin-Jeziorna Kazimierz Jańczuk. „Nasze Miasto – FMK” było patronem medialnym imprezy.

   
Drukuj