WYBRALIŚMY SAMORZĄD autor: MAGDA ANDRZEJEWICZ
   

Wyniki wyborów samorządowych, które odbyły się 16 listopada poznaliśmy dopiero po trzech dniach. Drukowanie protokołów z wynikami głosowania uniemożliwiła ogólnokrajowa awaria systemu informatycznego Państwowej Komisji Wyborczej.

 

Ogółem uprawnionych do głosowania w naszej gminie było 19 640 osób, z czego głosowało nieco mniej niż 50 proc – dokładnie 9 699 mieszkańców.

 

O sprawowanie najważniejszej funkcji w naszej gminie ubiegało się pięciu kandydatów. Głosowanie w pierwszej turze wyborów nie rozstrzygnęło, kto przez najbliższe cztery lata będzie gospodarzem gminy.

 

Kandydaci na urząd burmistrza otrzymali kolejno:

 

• Kazimierz Jańczuk z KWW Konstancin Jutra – 4 504 głosy,

• Jerzy Marek Wojdak z KWW Przyjazny Samorząd – 2 089 głosy,

• Sławomir Stanisław Stoczyński z KWW Wspólnota Konstancińska – 1 846 głosów,

• Bogdan Wacław Karaś z KWW Klub Rozwoju – 486 głosów,

• Jerzy Krzysztof Klucz z KWW SLD Lewica Razem– 466 głosów.

 

W drugiej turze, 30 listopada, zmierzą się Kazimierz Jańczuk z Jerzym Markiem Wojdakiem.

 

W wyborach do Rady Miejskiej Konstancina-Jeziorny dziewięć mandatów uzyskali kandydaci KWW Konstancin Jutra, sześć mandatów – kandydaci KWW Nasza Gmina – Nasz Powiat, po dwa mandaty – przedstawiciele KWW Nasze Miasto i KW Porozumienia Obywateli Konstancina-Jeziorny i po jednym mandacie kandydaci KW Prawo i Sprawiedliwość oraz KW Klub Rozwoju.

 

W nowej radzie zasiądą:

 

• Arkadiusz Zewar (KWW Nasza Gmina – Nasz Powiat) – 159 głosów,

• Tomasz Nowicki (KW Porozumienia Obywateli Konstancina-Jeziorny) – 225 głosów,

• Aneta Iwona Słomba (KWW Nasza Gmina – Nasz Powiat) – 139 głosów,

• Robert Jan Baran (KWW Konstancin Jutra) – 151 głosów,

• Adam Józef Grzegorzewski (KWW Konstancin Jutra) – 158 głosów,

• Zenobia JaninaTuszyńska (KWW Nasza Gmina – Nasz Powiat) – 78 głosów,

• Alfreda Konopka (KWW Nasza Gmina – Nasz Powiat) – 216 głosów,

• Jolanta Katarzyna Stradecka (KWW Konstancin Jutra) – 83 głosy,

• Arkadiusz Głowacki (KW Porozumienia Obywateli Konstancina-Jeziorny) – 131 głosów,

• Izabela Barbara Skonecka (KWW Konstancin Jutra) – 93 głosy,

• AndrzejTadeusz Cieślawski (KWW Konstancin Jutra) – 87 głosów,

• Grażyna Lucyna Chojnowska (KWW Konstancin Jutra) – 127 głosów,

• Jadwiga Magdziarz (KWW Nasza Gmina–Nasz Powiat) – 198 głosów,

• Elżbieta Karolina Wiktorowicz (KWW Nasze Miasto) – 68 głosów,

• Włodzimierz Andrzej Wojdak (KW Prawo i Sprawiedliwość) – 159 głosów,

• Iwona Wiercińska (KWW Nasze Miasto) – 234 głosy,

• Renata Dąbrowska (KWW Konstancin Jutra) – 123 głosy,

• AgataAnna Wilczek (KWWNasza Gmina – Nasz Powiat) – 244 głosy,

• Katarzyna Anna Jacyna (KWW Klub Rozwoju) – 171 głosów,

• Mariusz Kucicki (KWW Konstancin Jutra) – 243 głosy,

• Cezary Żegliński (KWW Konstancin Jutra) – 161 głosów.

 

Wszystkim wybranym serdecznie gratulujemy.

 

Z 21 radnych siedmioro zasiadało w radzie poprzedniej kadencji: Andrzej Cieślawski, Grażyna Chojnowska, Adam Grzegorzewski, Alfreda Konopka, Izabela Skonecka, Jadwiga Magdziarz oraz Włodzimierz Wojdak. Skład rady miejskiej został zdecydowanie zmieniony i odmłodzony – wśród nowo wybranych znalazło się wiele osób młodych.

 

Najstarszym radnym jest Włodzimierz Wojdak i on jako radny senior otworzy VII kadencję samorządu i poprowadzi pierwsze obrady nowo wybranej rady miejskiej.

 

Szczegółowe wyniki (liczba głosów na poszczególnych kandydatów) dostępne są na stronie internetowej Urzędu Miasta i Gminy.

   
Drukuj