OTWARTE OGRODY 2010 autor: (KW)
   

ogrodyJuż po raz trzeci mieszkańcy Konstancina otworzą dla nas swoje ogrody. 4 i 5 września organizatorzy tegorocznej edycji Festiwalu Otwarte Ogrody zapraszają do prywatnych ogrodów, pracowni artystów,Galerii f150 w Bielawie, Galerii Ave, Konstancińskiego Domu Kultury i do Starej Papierni. Miłośnicy malarstwa, rzeźby, tkaniny artystycznej, ceramiki i biżuterii, muzyki, historii i zabytków; dorośli i dzieci – każdy znajdzie coś interesującego.

Fundacja na Rzecz Utrzymania Spuścizny po Stefanie Żeromskim i Towarzystwo Miłośników Piękna i Zabytków Konstancina im. St. Żeromskiego zapraszają do zwiedzania willi Świt – domu Stefana Żeromskiego. Organizatorzy Otwartych Ogrodów proponują zwiedzanie Konstancina z redaktorem Tadeuszem Władysławem Świątkiem, autorem książek o Konstancinie, oraz spotkania: z poetką, pisarką i dziennikarką Izabelą Górnicką-Zdziech, z kronikarzem Konstancina Józefem Hertlem i z autorem książki „Kosntancin – obrazy z przeszłości” Tomaszem Lachowskim. Gośćmi imprezy będą malarze: Anna Buczkowska, Bartosz Brehmer, Emilia Czyż-Kędzierska, Piotr Hertel, Aga Jawo (Agnieszka Jaworska), Aleksander Ryszka, Jan Treugutt i Jacek Ziemiński oraz członkowie Stowarzyszenia Twórców Sztuk Plastycznych „Triada”. Uczestnicy festiwalu będą mogli wziąć udział w warsztatach ikonopisania, prowadzonych przez Grupę Agathos i obejrzeć wystawę ikon, a najmłodsi – w warsztatach malarskich „Abstrakcyjne atrakcje”.

W fili KDK będziemymogli podziwiać prace fotografików: „Kapliczki, figury i krzyże przydrożne gminy Konstancin-Jeziorna” Adama Zyszczyka, „Formy ulotne” Moniki Bukowińskiej i Dominika Bednarskiego oraz wystawę zdjęć Warszawy i okolic z lotu ptaka Jana JakubaWyganowskiego.

Na gości czekają pokazy mody, szkliwienia ceramiki, układania kwiatów i parzenia chińskiej herbaty, a także koncerty muzyki klasycznej i rockowej w wykonaniu zespołów: Tu i Teraz, Les Lilas de Montmartre, Les Barbie, dzieci z warsztatów muzycznych Stowarzyszenia Gama oraz uczniów szkoły muzycznej drugiego stopnia im. Fryderyka Chopina w Warszawie.

Szczegółowe informacje o programie można znaleźć na stronie internetowej: www.konstancinjeziorna.pl.

 

W czasie festiwalu czynny będzie punkt informacyjny przy tężni w Parku Zdrojowym. Tam zasięgniemy informacji na temat odbywających się wydarzeń oraz otrzymamy szczegółowy program wraz z mapą.

„NaszeMiasto – FMK” jest organizatorem spotkania z Józefem Hertlem. Zapraszamy w niedzielę 5 września w godz. 12.00–15.00 do ogrodu restauracji Staroświecka przy ul. Warszawskiej 3.

   
Drukuj