Grudzień 2011 nr 12 (36)
 
   
   

    Tu jesteś: > Gazeta > Grudzień 2011 nr 12 (36)LISTA ARTYKUŁÓW


CO SŁYCHAĆ

Poważny problem »

Świątecznie i tanecznie »NASZE MIASTO

TAJNE/POUFNE »

TIROM MÓWIMY „NIE” »

Życzenia Świąteczne 2011 »LISTY/AKTUALNOŚCI

List Otwarty do mieszkańców Konstancina »

Radny Marek Skowroński »

Szukam pracy »

Ważne dla kierowców »AKTUALNOŚCI

CZUJEMY SIĘ OSZUKANI »

Lesznowola – Mazowiecka Gmina Roku 2011 »

Liceum znaczy liceo »

Most już otwarty »

Najważniejsze wydarzenie kulturalne powiatu piaseczyńskiego »

ODPOWIEDZIALNOŚĆ CZY POPULIZM »

Pamiętamy, Panie Dyrektorze »

Plan do poprawki »

Projekty unijne w Zespole Szkół nr 2 »NASZA GMINA

PO CO NAM PARK KULTUROWY »NASZ SAMORZĄD

TRUDNY ROK »UZDROWISKO

POLSKIE DAVOS »

 

POPULARNE ARTYKUŁY
1. SYLWETKI - Michał Malinowski »
2. Kościół parafialny św. Zygmunta w Słomczynie »
3. Dzik jest dziki... »
4. Konstancin już jest częścią metropolii »
5. Ryba lubi pływać w czystej wodzie »
6. MY SĄ UZDROWISKO, CZYLI STRATEGIA KONTRA PUSTOSŁOWIE »
7. Amfiteatr otwarty »
8. RECEPTA DLA STOCERU »
9. Odnowić willę Świt »
10. Komunikat Urzędu Gminy Konstancin-Jeziorna »
 

ARCHIWUM WYDAŃ GAZETY
Grudzień 2014 nr 12 (72)
Listopad 2014 nr 11 (71)
Październik 2014 nr 10 (70)
Wrzesień 2014 nr 9 (69)
Lipiec – Sierpień 2014 nr 7/8
Czerwiec 2014 nr 6 (66)
Maj 2014 nr 5 (65)
Kwiecień 2014 nr 4 (64)
Marzec 2014 nr 3 (63)
Luty 2014 nr 2 (62)
Grudzień 2013 – Styczeń 2014 nr 12/1 (60/61)
Listopad 2013 nr 11 (59)
Październik 2013 nr 10 (58)
Wrzesień 2013 nr 9 (57)
Lipiec-Sierpień 2013 nr 7/8
Czerwiec 2013 nr 6 (54)
Maj 2013 nr 5 (53)
Kwiecień 2013 nr 4 (52)
 


TIROM MÓWIMY „NIE”

Poleć artykuł znajomemu   Drukuj autor: MAGDA ANDRZEJEWICZ
   

 

tir

 

Marszałek woj. mazowieckiego Adam Struzik, który wielokrotnie deklarował troskę o przyszłość uzdrowiska, nie znalazł możliwości wprowadzenia ograniczenia ruchu wielotonowych tirów na drodze wojewódzkiej nr 724. Radni Sejmiku Województwa Mazowieckiego są jednak innego zdania.

 

30 listopada, na posiedzeniu Komisji Rozwoju Gospodarczego, Infrastruktury i Przeciwdziałania Bezrobociu Sejmiku Województwa Mazowieckiego, dziewięcioma głosami „za” przy jednym wstrzymującym się przegłosowany został wniosek radnego Sejmiku Mateusza Baja do zarządu województwa o wprowadzenie zakazu ruchu pojazdów o masie powyżej 12 t na drodze wojewódzkiej nr 724 w granicach Konstancina-Jeziorny. Obecny na posiedzeniu komisji dyrektor Mazowieckiego Zarządu Dróg Wojewódzkich (MZDW) Zbigniew Ostrowski do decyzji radnych odniósł się sceptycznie argumentując, że wprowadzenie ograniczenia tonażu pojazdów na tej drodze może skutkować cofnięciem dotacji unijnej przyznanej na jej remont. Unia Europejska sfinansowała 85 proc. całkowitego kosztu przebudowy, który wyniósł 55 mln zł. Dyrektor Ostrowski nie poparł jednak swego stwierdzenia żadnym konkretnym zapisem w specyfikacji wniosku o dofinansowanie z funduszy unijnych.

 

Zgodnie z informacją MZDW (według pomiarówwykonanychw2010 r.), udział ruchu ciężkiego na drodze wojewódzkiej nr 724 waha się w granicach od 2,5 proc. do 4,7 proc.Trudno zgodzić się z tymi danymi. Udowodnił to konstanciński radny Tomasz Zymer, który w piśmie skierowanym do Komisji Rozwoju Gospodarczego, Infrastruktury i Przeciwdziałania Bezrobociu Sejmiku Województwa Mazowieckiego powołał się na dane opublikowane przez Generalną Dyrekcję Dróg Krajowych i Autostrad. Wynika z nich, że średni dobowy ruch (SDR) na drodze nr 724 w obrębie Konstancina-Jeziorny w tym samym pomiarze wyniósł 24 746 pojazdów, podczas gdy SDR ogółem dla wszystkich dróg wojewódzkich wyniósł 3 398 pojazdów. Łatwo policzyć, że rzeczywisty wskaźnik natężenia ruchu samochodów ciężarowych na terenie naszego miasta wynosi nie 4,6 proc., a 33,5proc.

 

Na wyremontowanej drodze nr 724 z każdym dniem wzrasta ruch wielotonowych tirów. Potężne ciężarówki jadące ul.Wilanowską, środkiem osiedla mieszkaniowego, nagminnie nie przestrzegają ograniczenia prędkości na terenie miasta i stwarzają realne zagrożenie dla mieszkańców Grapy. Powodują także mnóstwo hałasu i zanieczyszczają powietrze jedynego na Mazowszu uzdrowiska spalinami. Wszyscy doskonale pamiętamy, jak przy skrzyżowaniu z ul. Mickiewicza tir wjechał w przystanek autobusowy – to cud, że nikt nie zginął.

 

Wniosek Mateusza Baja, radnego Sejmiku Mazowieckiego, o wprowadzenie zakazu ruchu pojazdów o dopuszczalnej masie całkowitej powyżej 12 t poparło dziewięciu radnych, a jeden wstrzymał się od głosu

 

Liczymy, że zarząd województwa jak najszybciej podejmie decyzję o ograniczeniu dopuszczalnej masy całkowitej pojazdów poruszających się w gminie uzdrowiskowej, MZDW ustawi stosowne znaki zakazu, a powołane do tego służby – policja i inspekcja transportu drogowego – będą egzekwować zakaz.

   
Poleć artykuł znajomemu   Poleć artykuł znajomemu    Drukuj Drukuj Dodaj do Facebook Dodaj do Wykop Dodaj do Blip Dodaj do Delicious Dodaj do Flaker Dodaj do Google Bookmarks Dodaj do Śledzik Dodaj do Digg Dodaj do Twitter Dodaj do Google Buzz Dodaj do Pinger
   
Tagi:

Konstancin-Jeziorna (znajdź),   Unia Europejska (znajdź),   Adam Struzik (znajdź),   Konstancin komunikacja (znajdź),   remont dróg (znajdź),   Tomasz Zymer (znajdź),   Mateusz Baj (znajdź),   Zbigniew Ostrowski (znajdź),   Grapa (znajdź),  
   
 
comments powered by Disqus
NASZE MIASTO

O Nas »

Kontakt »

Napisz do Nas »

Konstancin i okolice on-line »


 


REKLAMA

 


NEWSLETTER

Wpisz swój adres e-mail aby otrzymywać od nas informacje:
wyślij
    
   
gazetaarchiwumforumnasz konstancingaleriakontakt
studiokarma.eu