Kwiecień 2012 nr 4 (40)
 
   
   

    Tu jesteś: > Gazeta > Kwiecień 2012 nr 4 (40)LISTA ARTYKUŁÓW


CO SŁYCHAĆ

Franciszek Starowieyski w piaseczyńskim muzeum »

Syzyfowe prace »

Wizyta przyjaciół z Krzemieńca »

Wystawa prac Juliana Henisza »

ZDJĘCIE MIESIĄCA »NASZE MIASTO

KONSTANCIN BEZ TRANZYTU »

POMNIK NIEGOSPODARNOŚCI »

Sztandarowa inwestycja »LISTY/AKTUALNOŚCI

Inteligentne osiedle »

Latarnie na Bielanach »

Place zabaw »

Podaruj 1 procent swojego podatku »

Powyborcze sprzątanie »

Ratujmy zabytki »

Uwaga na dziki »

Większy autobus »AKTUALNOŚCI

Burmistrz zdecydował »

Dofinansują kolektory »

Festiwal Małych Form Teatralnych »

Nowa oczyszczalnia coraz bliżej »

Policjanci są wśród nas »

Święto książki »

Tematy zastępcze »

Wiadomości wędkarskie »NASZA GMINA

LIST OTWARTY DO PIOTRA GUZIAŁA, BURMISTRZA URSYNOWA »

MIESZKANIA KOMUNALNE ZBUDUJE PRYWATNY INWESTOR »

NOWE REGULACJE ZTM »

NOWE ZASADY AUDIOTELE »

O PLANACH NA SESJI »

POLE GOLFOWE PO RAZ DRUGI »

POZBYĆ SIĘ AZBESTU »

WSI SPOKOJNA, WSI WESOŁA »

 

POPULARNE ARTYKUŁY
1. SYLWETKI - Michał Malinowski »
2. Kościół parafialny św. Zygmunta w Słomczynie »
3. Dzik jest dziki... »
4. Konstancin już jest częścią metropolii »
5. Ryba lubi pływać w czystej wodzie »
6. MY SĄ UZDROWISKO, CZYLI STRATEGIA KONTRA PUSTOSŁOWIE »
7. Amfiteatr otwarty »
8. RECEPTA DLA STOCERU »
9. Odnowić willę Świt »
10. Komunikat Urzędu Gminy Konstancin-Jeziorna »
 

ARCHIWUM WYDAŃ GAZETY
Grudzień 2014 nr 12 (72)
Listopad 2014 nr 11 (71)
Październik 2014 nr 10 (70)
Wrzesień 2014 nr 9 (69)
Lipiec – Sierpień 2014 nr 7/8
Czerwiec 2014 nr 6 (66)
Maj 2014 nr 5 (65)
Kwiecień 2014 nr 4 (64)
Marzec 2014 nr 3 (63)
Luty 2014 nr 2 (62)
Grudzień 2013 – Styczeń 2014 nr 12/1 (60/61)
Listopad 2013 nr 11 (59)
Październik 2013 nr 10 (58)
Wrzesień 2013 nr 9 (57)
Lipiec-Sierpień 2013 nr 7/8
Czerwiec 2013 nr 6 (54)
Maj 2013 nr 5 (53)
Kwiecień 2013 nr 4 (52)
 


KONSTANCIN BEZ TRANZYTU

Poleć artykuł znajomemu   Drukuj autor: MAGDA ANDRZEJEWICZ
   

Wicemarszałek województwa mazowieckiego Krzysztof Strzałkowski i dyrektor Mazowieckiego Zarządu Dróg Wojewódzkich Zbigniew Ostrowski, zaproszeni na marcową sesję Rady Miejskiej Konstancina-Jeziorny, poinformowali uczestników posiedzenia, że 20 marca zarząd województwa podjął decyzję o zakazie ruchu pojazdów o dopuszczalnej masie całkowitej (DMC) powyżej 16 t na drogach wojewódzkich nr 724 i 721 na terenie naszej gminy.


Krzysztof Strzałkowski i Zbigniew Ostrowski

Wicemarszałek województwa mazowieckiego Krzysztof Strzałkowski i dyrektor Mazowieckiego Zarządu Dróg Wojewódzkich Zbigniew Ostrowski

 

Krzysztof Strzałkowski przyznał, że to rozwiązanie kompromisowe – we wniosku do zarządu województwa, zgłoszonym 30 listopada ubiegłego roku, samorząd i mieszkańcy naszej gminy ubiegali się o wprowadzenie zakazu ruchu pojazdów o DMC powyżej 12 t.

 

– Musieliśmy pogodzić oczekiwania mieszkańców i dostosować ruch do tego, który obowiązuje na terenie miasta stołecznego Warszawy – mówił wicemarszałek.

 

– Choć ubiegaliśmy się o więcej, zakaz ruchu pojazdów o DMC powyżej 16 t nawet o połowę zmniejszy liczbę ciężarówek i wyeliminuje ruch tranzytowy, który jest najbardziej uciążliwy – ocenia burmistrz Kazimierz Jańczuk.

 

Wprowadzenie zakazu wymaga opracowania nowej organizacji ruchu i odpowiedniego oznakowania dróg nie tylko wojewódzkich nr 724 i 721, ale również części dróg krajowych, które przejmą ruch z terenu naszej gminy.

 

– To ogromny projekt, wymagający uzgodnień z Generalną Dyrekcją Dróg Krajowych i Autostrad, urzędem marszałkowskim i policją. Prace przygotowawcze potrwają co najmniej sześć tygodni – mówił dyrektor Zbigniew Ostrowski.

 

Wprowadzenie zakazu wymaga opracowania nowej organizacji ruchu i odpowiedniego oznakowania dróg nie tylko wojewódzkich nr 724 i 721, ale również części dróg krajowych, które przejmą ruch z terenu naszej gminy

 

To również przedsięwzięcie kosztowne, a budżet Mazowsza nie wystarcza na wszystko. – Liczymy na partycypację finansową gminy w realizacji tego przedsięwzięcia – sugerował wicemarszałek. Wprowadzenie ograniczenia tonażu pojazdów wymaga również wydania identyfikatorów – przepustek dla lokalnych przedsiębiorców i przewoźników dostarczających towar na teren naszej gminy do poruszania się po drogach objętych zakazem. Przepustki wydawać będzie MZDW, a wnioski o ich wydanie przedsiębiorcy będą mogli składać w Wydziale Dróg Gminnych Urzędu Miasta i Gminy Konstancin-Jeziorna.

 

Wprowadzenia zakazu w życie możemy spodziewać się po całkowitym zakończeniu przebudowy drogi nr 724 i oficjalnym oddaniu jej do użytku, czyli nie wcześniej niż w czerwcu. Efekty wprowadzonego ograniczenia zależeć będą od skuteczności egzekwowania zakazu.

 

Krzysztof Strzałkowski zapewnił również zebranych, że – wbrew doniesieniom prasowym – województwo nie wycofało się z planów budowy obwodnicy Konstancina-Jeziorny i Góry Kalwarii. – Rzeczywiście, w porozumieniu z MZDW, zmuszeni byliśmy rozwiązać umowę z wykonawcą koncepcji przebiegu obwodnicy.Obecnie MZDW przygotowuje już nowy przetarg na wykonanie dokumentacji – dodał wicemarszałek. Studium techniczno-ekonomiczno- środowiskowe ustali m.in. wariantowy przebieg obwodnicy i umożliwi uzyskanie decyzji o środowiskowych uwarunkowaniach oraz zgody na realizację przedsięwzięcia.

 

Prace nad dokumentacją budowy obwodnicy Konstancina-Jeziorny i Góry Kalwarii ujęte są w planie inwestycji drogowych na Mazowszu w roku 2012

 

Prace nad dokumentacją budowy obwodnicy Konstancina-Jeziorny i Góry Kalwarii ujęte są w planie inwestycji drogowych na Mazowszu w roku 2012, a pieniądze na nie w Wieloletniej Prognozie Finansowej województwa. Nie znaczy to, że prace budowlane ruszą za rok. – To kosztowna inwestycja. By móc wystąpić o współfinansowanie jej z funduszy Unii Europejskiej w latach 2014–2020, musimy mieć wcześniej przygotowaną dokumentację – mówił Krzysztof Strzałkowski. Podkreślił też wagę konsultacji społecznych dotyczących przebiegu planowanej obwodnicy – brak zgody mieszkańców na proponowany przebieg może opóźnić rozpoczęcie budowy.

   
Poleć artykuł znajomemu   Poleć artykuł znajomemu    Drukuj Drukuj Dodaj do Facebook Dodaj do Wykop Dodaj do Blip Dodaj do Delicious Dodaj do Flaker Dodaj do Google Bookmarks Dodaj do Śledzik Dodaj do Digg Dodaj do Twitter Dodaj do Google Buzz Dodaj do Pinger
   
Tagi:

Kazimierz Jańczuk (znajdź),   Konstancin-Jeziorna (znajdź),   Konstancin komunikacja (znajdź),   Zbigniew Ostrowski (znajdź),   Krzysztof Strzałkowski (znajdź),  
   
 
comments powered by Disqus
NASZE MIASTO

O Nas »

Kontakt »

Napisz do Nas »

Konstancin i okolice on-line »


 


REKLAMA

 


NEWSLETTER

Wpisz swój adres e-mail aby otrzymywać od nas informacje:
wyślij
    
   
gazetaarchiwumforumnasz konstancingaleriakontakt
studiokarma.eu