Marzec 2011 nr 3 (27)
 
   
   

    Tu jesteś: > Gazeta > Marzec 2011 nr 3 (27)LISTA ARTYKUŁÓW


CO SŁYCHAĆ

Czy wszyscy wyjechali na ferie? »

IRENA KWIATKOWSKA 1912 – 2011 »

OD WYDAWCY »

Uwaga, ważna komisja »NASZE MIASTO

WIELKI PLAC BUDOWY »LISTY/AKTUALNOŚCI

Jeszcze o jasełkach »AKTUALNOŚCI

Bezpieczne gospodarstwo »

Bierzemy sprawy w swoje ręce »

Moje miejsce w Konstancinie »

Nowe przepisy dotyczące hipotek »

Rekrutacja do gminnych przedszkoli »

Spotkanie z historią »

Szersze uprawnienia straży miejskiej »

Zmiany w nocnej i świątecznej opiece lekarskiej »NASZA GMINA

MNIEJSZE ZŁO »

NOWA JAKOŚĆ »

ZDĄŻYĆ PRZED WIELKĄ WODĄ »NASZ SAMORZĄD

NOWY STARY BUDŻET »KULTURA

INTERAKCJA – ATRAKCJA – EDUKACJA »

VI Konkurs Kolęd i Pastorałek »

ZIMOWISKO »

 

POPULARNE ARTYKUŁY
1. SYLWETKI - Michał Malinowski »
2. Kościół parafialny św. Zygmunta w Słomczynie »
3. Dzik jest dziki... »
4. Konstancin już jest częścią metropolii »
5. Ryba lubi pływać w czystej wodzie »
6. MY SĄ UZDROWISKO, CZYLI STRATEGIA KONTRA PUSTOSŁOWIE »
7. Amfiteatr otwarty »
8. RECEPTA DLA STOCERU »
9. Odnowić willę Świt »
10. Komunikat Urzędu Gminy Konstancin-Jeziorna »
 

ARCHIWUM WYDAŃ GAZETY
Grudzień 2014 nr 12 (72)
Listopad 2014 nr 11 (71)
Październik 2014 nr 10 (70)
Wrzesień 2014 nr 9 (69)
Lipiec – Sierpień 2014 nr 7/8
Czerwiec 2014 nr 6 (66)
Maj 2014 nr 5 (65)
Kwiecień 2014 nr 4 (64)
Marzec 2014 nr 3 (63)
Luty 2014 nr 2 (62)
Grudzień 2013 – Styczeń 2014 nr 12/1 (60/61)
Listopad 2013 nr 11 (59)
Październik 2013 nr 10 (58)
Wrzesień 2013 nr 9 (57)
Lipiec-Sierpień 2013 nr 7/8
Czerwiec 2013 nr 6 (54)
Maj 2013 nr 5 (53)
Kwiecień 2013 nr 4 (52)
 


WIELKI PLAC BUDOWY

Poleć artykuł znajomemu   Drukuj autor: GRAŻYNA MATUSIK- -TOMASZEWSKA
   

Od granicy Warszawy do osiedla Grapa miasto wygląda jak wielki plac budowy. Mimo niesprzyjającej aury, prowadzone są prace na wjeździe do Konstancina, na skrzyżowaniu ulic Warszawskiej i Mirkowskiej, przy banku na Grapie i przy moście.

 

Układana jest cała podziemna infrastruktura: rury kanalizacyjne, przewody itp. Zgodnie z harmonogramem prac do końca marca wszystkie sieci będą przebudowane do przejazdu PKP, a do końca czerwca – do nowego mostu.

 

Wciąż jednak nie został jeszcze rozwiązany problem 150 m drogi jednopasmowej, pozostającej w granicach Warszawy, łączącej istniejącą dwupasmówkę z poszerzaną drogą w granicach naszego miasta. Okazuje się, że osiem lat to za mało na staranne zaplanowanie inwestycji. Przebudowa tego odcinka nie została ujęta w projekcie przebudowy drogi 724. Jak zwykle chodzi o pieniądze; kto ma sfinansować poszerzenie 150-metrowego odcinka drogi – samorząd Warszawy, czy województwa?

 

Wciąż jednak nie został jeszcze rozwiązany problem 150m drogi jednopasmowej, pozostającej w granicach Warszawy, łączącej istniejącą dwupasmówkę z poszerzaną drogą w granicach naszego miasta

 

Od kilku miesięcy trwa wymiana korespondencji między Mazowieckim Zarządem Dróg Wojewódzkich i Zarządem Miejskich Inwestycji Drogowych. 18 listopada ubiegłego roku zostało zawarte porozumienie między województwem a miastem w sprawie przekazania dokumentacji na te 150 m drogi w granicach miasta. Projekt został przekazany do ZMID 3 grudnia. 13 stycznia ZMID stwierdził, że dokumentacja nie jest kompletna, bo zabrakło w niej uzgodnień z Zarządem Dróg Miejskich, dotyczących m.in. konstrukcji jezdni, przestawienia jednej latarni, czy projektu zieleni. MZDW odpowiedział, że na podstawie zawartego porozumienia miało przekazać projekt i nie miało pełnomocnictwa do dokonania uzgodnień w imieniu miasta.

 

Plac budowy

 

Wydawałoby się, że nic prostszego, by ZMID uzgodnił zakres i plan prac z ZDM, zwłaszcza że oba te urzędy mieszczą się w jednym budynku. Wymiana pism trwa, jednak nieoficjalnie udało nam się ustalić, że m.st.Warszawa przygotowane jest do tego, by prace na odcinku spornych 150 m rozpoczęły się jeszcze w bieżącym kwartale, a harmonogram ich prowadzenia był skoordynowany z robotami prowadzonym w Konstancinie.

 

Dotychczasowy most na Jeziorce zamknięto dla ruchu samochodów 24 stycznia i po dziesięciu dniach nie było już po nim nawet śladu. Rozebrany został most, błyskawicznie z placu budowy usunięto gruz i resztki zbrojenia. Od kilku dni trwa wbijanie umocnień pod budowę nowej przeprawy. Tempo prac naprawdę imponujące.

 

Mieszkańcy miasta obawiali się poważnych utrudnień komunikacyjnych po zamknięciu mostu przy Starej Papierni. Tymczasem pierwsze dni nowej organizacji ruchu drogowego pokazały, że jest lepiej niż było!

 

Od kilku dni trwa wbijanie umocnień pod budowę nowej przeprawy. Tempo prac naprawdę imponujące

 

– Korki mniejsze niż przed zamknięciem mostu. Może poprosimy MZDW, by mostu nie budować – żartują mieszkańcy. Z pewnością zmniejszył się ruch tranzytowy – część kierowców po informacji o zamknięciu mostu nie zdecydowała się na proponowane objazdy i wybrała inną drogę. Zmniejszyła się liczba samochodów na naszych drogach, ponieważ wiele osób dojeżdżających do pracy z Konstancina do Warszawy oraz mieszkańcy Józefosławia wybierają drogę przez Piaseczno. Duży wpływ na upłynnienie ruchu miało wyłączenie sygnalizacji świetlnej przy skręcie do szkoły amerykańskiej. Pomimo deklaracji MZDW o skierowaniu samochodów ciężarowych na drogę krajową nr 79, potężne tiry wciąż jadą przez Konstancin.W Wilanowie nie ma znaków kierujących samochody ciężarowe na inną drogę, w Górze Kalwarii, przed wjazdem na drogę 724 w kierunku Konstancina, jest informacja o remoncie mostu na Jeziorce i o zalecanym objeździe, ale nie ma znaku zakazu wjazdu dla samochodów ciężarowych. W ciągu 20 minut naliczyliśmy 18 dużych tirów wjeżdżających na tę drogę od strony Góry Kalwarii. Co na to MZDW?

 

– Korki mniejsze niż przed zamknięciem mostu. Może poprosimy MZDW, by mostu nie budować – żartują mieszkańcy

 

Szkoda również, że ze skrzyżowań zniknęli policjanci, którzy w pierwszych dniach nowej organizacji ruchu pomagali kierowcom.


   
Poleć artykuł znajomemu   Poleć artykuł znajomemu    Drukuj Drukuj Dodaj do Facebook Dodaj do Wykop Dodaj do Blip Dodaj do Delicious Dodaj do Flaker Dodaj do Google Bookmarks Dodaj do Śledzik Dodaj do Digg Dodaj do Twitter Dodaj do Google Buzz Dodaj do Pinger
   
Tagi:

Konstancin-Jeziorna (znajdź),   Konstancin komunikacja (znajdź),   remont dróg (znajdź),  
   
 
comments powered by Disqus
NASZE MIASTO

O Nas »

Kontakt »

Napisz do Nas »

Konstancin i okolice on-line »


 


REKLAMA

 


NEWSLETTER

Wpisz swój adres e-mail aby otrzymywać od nas informacje:
wyślij
    
   
gazetaarchiwumforumnasz konstancingaleriakontakt
studiokarma.eu