Lipiec-Sierpień 2013 nr 7/8
 
   
   

    Tu jesteś: > Gazeta > Lipiec-Sierpień 2013 nr 7/8LISTA ARTYKUŁÓW


CO SŁYCHAĆ

Bubel roku »

Jubilaci odznaczeni »

Nagrody marszałka województwa mazoweickiego »

Nakrętki dla Mateusza »

ZDJĘCIE MIESIĄCA »NASZE MIASTO

PRZEMYSŁOWE UZDROWISKO »LISTY/AKTUALNOŚCI

Bez planów, bez studium »

Kościół w Słomczynie »

Mniejsze opłaty za przedszkola »

Podziękowanie »

Remont bez sensu »

Ścieżki rowerowe »

Segregacja na pół gwizdka »

Woda z bakteriami »

Zmiany na ul. Piasta »AKTUALNOŚCI

650 LAT CIECISZEWA »

Inicjatywa lokalna »

JUBILEUSZ KSIĘDZA PRZEGALIŃSKIEGO »

Kiedy się doczekamy Veturilo? »

Kino pod chmurką »

Magiczne miejsce »

Nie ma pieniędzy na drogi »

Nie warto ryzykować »

Otwarte Ogrody zapraszają »

Piknik dla Beaty »

ŚWIĘTO STRAŻAKÓW »

„Przy źródle” w Parku Zdrojowym »NASZA GMINA

GMINA BEZ WYKLUCZENIA CYFROWEGO »

POSTAWMY NA TURYSTYKĘ »

RADA BEZROBOTNYCH »

ŚMIECIE PO REWOLUCJI »

TAK, ALE... »

WYJĄTKOWY ROK W WYJĄTKOWEJ SZKOLE »

 

POPULARNE ARTYKUŁY
1. SYLWETKI - Michał Malinowski »
2. Kościół parafialny św. Zygmunta w Słomczynie »
3. Dzik jest dziki... »
4. Konstancin już jest częścią metropolii »
5. Ryba lubi pływać w czystej wodzie »
6. MY SĄ UZDROWISKO, CZYLI STRATEGIA KONTRA PUSTOSŁOWIE »
7. Amfiteatr otwarty »
8. RECEPTA DLA STOCERU »
9. Odnowić willę Świt »
10. Komunikat Urzędu Gminy Konstancin-Jeziorna »
 

ARCHIWUM WYDAŃ GAZETY
Grudzień 2014 nr 12 (72)
Listopad 2014 nr 11 (71)
Październik 2014 nr 10 (70)
Wrzesień 2014 nr 9 (69)
Lipiec – Sierpień 2014 nr 7/8
Czerwiec 2014 nr 6 (66)
Maj 2014 nr 5 (65)
Kwiecień 2014 nr 4 (64)
Marzec 2014 nr 3 (63)
Luty 2014 nr 2 (62)
Grudzień 2013 – Styczeń 2014 nr 12/1 (60/61)
Listopad 2013 nr 11 (59)
Październik 2013 nr 10 (58)
Wrzesień 2013 nr 9 (57)
Lipiec-Sierpień 2013 nr 7/8
Czerwiec 2013 nr 6 (54)
Maj 2013 nr 5 (53)
Kwiecień 2013 nr 4 (52)
 


Piknik dla Beaty

Poleć artykuł znajomemu   Drukuj autor: MAGDA ANDRZEJEWICZ
   

Podczas charytatywnego pikniku w Konstancinie, w niedzielę 30 czerwca na rehabilitację i leczenie Beaty Jałochy, fizjoterapeutki z Centrum Kompleksowej Rehabilitacji w Konstancinie-Jeziornie, zebrano 53 722,39 zł z kwesty do puszek, 7 000 zł ze sprzedaży cegiełek na stoisku Fundacji Forani oraz 24 400 zł z aukcji charytatywnej – w sumie ponad 85 tys. zł.

 

Piknik dla Beaty

 

Takich tłumów konstanciński Park Zdrojowy jeszcze nie widział. Nie zawiedli mieszkańcy naszej gminy i ościennych miejscowości, wiele osób przyjechało z Warszawy. W pikniku wzięli udział aktorzy, wokaliści, muzycy, tancerze, dziennikarze telewizyjni i radiowi – dziesiątki osób o wielkich sercach.

 

Na scenie amfiteatru wystąpiło więcej gwiazd niż wciągu kilku ostatnich lat razem,m.in. Edyta Górniak, Kayah, Natalia Lesz, Sonia Bohosiewicz, Tomasz Stańko, Marcin Nowakowski i Tomasz Stockinger. Zaprezentowały się również zespoły muzyczne i taneczne: Sentido del Tango, Sonata i Tugeder.

 

W przerwach między występami trwała aukcja, na której można było wylicytować wieczorową suknię z kolekcji La Mania, kolację z Andrzejem „Piaskiem” Piasecznym (wylicytowano za 900 zł), trening do biegu maratońskiego z Tomaszem Lisem, kolację dla dwojga ugotowaną pod wskazanym adresem przez Hannę Lis (wylicytowana za 4 tys. zł), bilety na koncert Justyny Steczkowskiej i spotkanie z Anną Marią Jopek.

 

Poza sceną amfiteatru teżwiele się działo. Teresa Lipowska, Maria Winiarska i Ewa Złotowska w parkowych alejkach czytały dzieciom bajki. Odbył się pokaz karate w wykonaniu zawodników Klubu Karate Kyokushin Ippon i pokaz tańca w wykonaniu Egurrola Dance Studio, zajęcia fitness i gimnastyka dla seniorów.

 

Ratownicy medyczni uczyli zasad udzielania pierwszej pomoc, a w namiocie Centrum Kompleksowej Rehabilitacji fizjoterapeuci udzielali porad i badali poziom cholesterolu oraz cukru we krwi. Na specjalnym boisku rozegrany został mecz piłkarski pomiędzy zespołem Orłów Konstancińskich pod wodzą Ryszarda Machałka, zastępcy burmistrza Konstancina-Jeziorny a drużyną Centrum Kompleksowej Rehabilitacji z Jerzym Karwowskim, prezesem CKR, na czele. Zwyciężyła drużyna CKR 10:8. Organizatorzy przygotowali wiele atrakcji dla najmłodszych – zjeżdżalnie, gry, zabawy i konkursy.

 

Podczas całego pikniku koleżanki i koledzy Beaty Jałochy z CKR oraz z klubu fitness, w którym również pracowała, kwestowali z puszkami – trudno było znaleźć kogoś bez biało-niebieskiej naklejki na piersi z hasłem „Postawmy Beatę na nogi!”, którą dostawało się po wrzuceniu datku do puszki.

 

Piknik został zorganizowany w błyskawicznym tempie – w ciągu zaledwie tygodnia. Nie udałoby się, gdyby nie ogromne zaangażowanie inicjatorek wydarzenia Hanny Lis i Agnieszki Więckowskiej oraz wszystkich, którzy włączyli się w organizację: władz naszej gminy, Konstancińskiego Domu Kultury i Gminnego Ośrodka Sportu i Rekreacji, ks. kanonika Bogdana Przegalińskiego, dziekana dekanatu konstancińskiego, Fundacji Forani, wsparcia kilkudziesięciu firm i osób prywatnych z terenu naszej gminy (i nie tylko) oraz setek wolontariuszy.

 

Pieniądze zebrane podczas pikniku już trafiły na konto Beaty Jałochy i przeznaczone zostaną na leczenie i intensywną rehabilitację. Beata odniosła liczne obrażenia, ma przerwany rdzeń kręgowy i jest sparaliżowana od pasa w dół na skutek tragicznego zdarzenia – niespełna dwa miesiące temu, gdy szła do pacjentki, spadł na nią samobójca, który wyskoczył z siódmego piętra. Mężczyzna zginął na miejscu, Beata w ciężkim stanie odwieziona została do szpitala. Młoda kobieta, która do tej pory pomagała innym odzyskać sprawność po ciężkich wypadkach, po udarach i wylewach, dziś sama potrzebuje pomocy. Beata z ogromną determinacją walczy o powrót do zdrowia. – Jest twarda, nie podda się, będzie chodzić – mówią jej koledzy z CKR. Trzymamy kciuki i życzymy powrotu do zdrowia.

 

Jeśli ktoś nie mógł wziąć udziału w pikniku, a chciałby wesprzeć leczenie i rehabilitację Beaty Jałochy, może zasilić darowizną konto nr 72 1160 2202 0000 0002 4041 9537 z dopiskiem „Darowizna Beata Jałocha”.

   
Poleć artykuł znajomemu   Poleć artykuł znajomemu    Drukuj Drukuj Dodaj do Facebook Dodaj do Wykop Dodaj do Blip Dodaj do Delicious Dodaj do Flaker Dodaj do Google Bookmarks Dodaj do Śledzik Dodaj do Digg Dodaj do Twitter Dodaj do Google Buzz Dodaj do Pinger
   
comments powered by Disqus
NASZE MIASTO

O Nas »

Kontakt »

Napisz do Nas »

Konstancin i okolice on-line »


 


REKLAMA

 


NEWSLETTER

Wpisz swój adres e-mail aby otrzymywać od nas informacje:
wyślij
    
   
gazetaarchiwumforumnasz konstancingaleriakontakt
studiokarma.eu