Kwiecień 2014 nr 4 (64)
 
   
   

    Tu jesteś: > Gazeta > Kwiecień 2014 nr 4 (64)LISTA ARTYKUŁÓW


CO SŁYCHAĆ

Czekamy »

Leki zwróć do apteki »

Logopeda zbada dzieci »

Na miarę XXI wieku »

PRECEDENS »

Urząd ma wolne »

ZDJĘCIE MIESIĄCA »NASZE MIASTO

RADA SENIORÓW »LISTY/AKTUALNOŚCI

Bogata gmina »

Grunt to grunt »

Pamięci powstańców »

Pasmo sukcesów »

Rozbiorą mostek »

Sen o potędze »

Wybory do Parlamentu Europejskiego »AKTUALNOŚCI

Budują w Oborach »

Inicjatywa lokalna »

Jak to robią sąsiedzi »

Jeśli zaginie nasz pies »

Karatecy pojadą na Mistrzostwa Europy »

Nie żałujemy na oświatę »

Pomoc dla liceum w Krzemieńcu »

Remonty dróg »

Ulgi w komunikacji miejskiej »

ZGK modernizuje »

„Nie” dla wypalania traw »NASZA GMINA

AUTOBUSEM Z DĘBÓWKI I NIE TYLKO »

DEMONTAŻ UZDROWISKA »

EGZOTYKA W PRZEDSZKOLU »

MIERNIK NIE TYLKO PRĘDKOŚCI »

PODAJ DALEJ »

STAWIAM NA WSPÓŁPRACĘ »KULTURA

KDK zaprasza »

Święto książki »

Wystawa prac Anny Buczkowskiej »

XI Festiwal Małych Form Teatralnych »SPORT

BIEG PO PARKU »

PŁYWAJĄ NA MEDAL »

 

POPULARNE ARTYKUŁY
1. SYLWETKI - Michał Malinowski »
2. Kościół parafialny św. Zygmunta w Słomczynie »
3. Dzik jest dziki... »
4. Ryba lubi pływać w czystej wodzie »
5. Konstancin już jest częścią metropolii »
6. Amfiteatr otwarty »
7. Komunikat Urzędu Gminy Konstancin-Jeziorna »
8. RECEPTA DLA STOCERU »
9. Odnowić willę Świt »
10. MOST GOTOWY »
 

ARCHIWUM WYDAŃ GAZETY
Grudzień 2014 nr 12 (72)
Listopad 2014 nr 11 (71)
Październik 2014 nr 10 (70)
Wrzesień 2014 nr 9 (69)
Lipiec – Sierpień 2014 nr 7/8
Czerwiec 2014 nr 6 (66)
Maj 2014 nr 5 (65)
Kwiecień 2014 nr 4 (64)
Marzec 2014 nr 3 (63)
Luty 2014 nr 2 (62)
Grudzień 2013 – Styczeń 2014 nr 12/1 (60/61)
Listopad 2013 nr 11 (59)
Październik 2013 nr 10 (58)
Wrzesień 2013 nr 9 (57)
Lipiec-Sierpień 2013 nr 7/8
Czerwiec 2013 nr 6 (54)
Maj 2013 nr 5 (53)
Kwiecień 2013 nr 4 (52)
 


PŁYWAJĄ NA MEDAL

Poleć artykuł znajomemu   Drukuj autor: (BS)
   

Michalina Pecyna, srebrna i brązowa medalistka Mistrzostw Polski

Michalina Pecyna, srebrna i brązowa medalistka Mistrzostw Polski

 

Młodzi zawodnicy z sekcji pływackiej Integracyjnego Klubu Sportowego Konstancin odnoszą już znaczące sukcesy: z marcowych Mistrzostw Polski 15-latków w Gliwicach oraz Mistrzostw Polski 14-latków w Olsztynie przywieźli dwa medale. Michalina Pecyna (z Zespołu Szkół nr 1 przy ul.Wojewódzkiej) zdobyła srebrny medal na 400m sposobem zmiennym oraz brązowy medal na 800 m stylem dowolnym. Jej koleżanka klubowa Julia Abramowicz (również Zespół Szkół nr 1) nie zdobyła medalu, jednak osiągnęła świetne wyniki, które pozwalają z optymizmem czekać na kolejne starty tej zawodniczki. Zawiódł nieco start Macieja Pecyny (ZS nr 1), ubiegłorocznego medalisty Mistrzostw Polski, który tym razem nie poradził sobie ze stresem związanym ze startem w tak prestiżowej imprezie i nie wykorzystał swoich możliwości. Ostatecznie zdobył wysokie piąte miejsce na dystansie 400 m sposobem zmiennym oraz dwukrotnie siódme miejsce na dystansach 200 m sposobem zmiennym i 200 m stylem motylkowym.

 

Dzięki współpracy sekcji pływackiej Integracyjnego Klubu Sportowego Konstancin i Zespołu Szkół nr 2 przy ul. Żeromskiego, od września ubiegłego roku w szkole powstały dwie klasy sportowe o profilu pływackim: 21-osobowa I klasa oraz 18-osobowa IV klasa. W klasach tych realizowany jest program nauczania taki sam, jak dla klas zwykłych, a po zakończeniu zajęć szkolnych trener odbiera dzieci ze szkoły i przeprowadza je na basen w Centrum Kompleksowej Rehabilitacji. Plan lekcji dostosowany jest do planu treningów. Pływacy trenują dwa razy dziennie (w godz. 6.00–7.30 oraz 15.00–17.00) i są niezwykle zdyscyplinowani.

 

Rodzice uczniów klas sportowych chwalą wspólną inicjatywę klubu i szkoły. – Pomysł uważam za znakomity. Dzieci są bardziej zintegrowane, mają najlepszą średnią w szkole i najlepszą frekwencję (mimo codziennych treningów o każdej porze roku, wcale nie chorują), dzięki opiece trenera nie musimy tracić czasu na dowożenie dzieci na treningi – mówi jeden z rodziców.

 

– Codzienne treningi pływackie zapewniają dzieciom ruch, którego tak im brakuje, a dostosowanie planu lekcji do zajęć na pływalni i opieka trenera w drodze na pływalnię stanowi dla nas rodziców dużą wygodę. Pomimo początkowych trudności okresu adaptacyjnego, nasze dzieci szybko przyzwyczaiły się do treningów i stałego rytmu dnia. Teraz stanowią zgraną grupę, a wyniki ich ocen w pierwszym semestrze sprawiły, że są najlepszą klasą wśród klas podstawowych w swojej szkole. Liczę, że ich wyniki w nauce na koniec roku szkolnego nadal będą tak dobre i potwierdzą, że treningi nie przeszkadzają w nauce, a wręcz przeciwnie, pomagają – dodaje inny rodzic.

 

– Klasa po pierwszym semestrze ma najwyższą średnią w szkole podstawowej – powyżej 4,5. Zdaniem ich trenerki to normalne, bo dzieci uprawiające regularnie sport stają się bardziej zdyscyplinowane, mózgi mają bardziej dotlenione i przekłada się to nawyniki w nauce. Uważamy, że udział syna w projekcie klasy pływackiej okazał się strzałem w dziesiątkę, nawet jeśli nie zostanie on wyczynowym sportowcem – mówi kolejny rodzic.

 

– Wcześniej klub pozyskiwał zawodników metodą łapanki –mówi Aleksandra Golon, sekretarz klubu IKS Konstancin, trener pływania oraz wielokrotna medalistka Mistrzostw Polski. – Trenerzy wypatrywali uzdolnionych dzieci, które przychodziły na naukę pływania na basen w Centrum Kompleksowej Rehabilitacji. Niestety, taki nabór powodował małą liczbę zawodników w klubie – dodaje.

 

Dzięki współpracy z pobliską szkołą sytuacja zaczyna się zmieniać. W klubie trenują również dzieci imłodzież z pozostałych konstancińskich szkół. Zawodnikami opiekuje się od pięciu lat Krzysztof Golon, wielokrotny Mistrz Polski w pływaniu oraz finalista Mistrzostw Europy. Od nowego roku szkolnego (2014/2015) w Zespole Szkół nr 2 zostaną otwarte kolejne klasy o profilu pływackim, do których już trwają zapisy. Warunkiem przyjęcia do klasy I jest dobry stan zdrowia, natomiast do klasy IV dodatkowo umiejętność pływania stylem grzbietowym. Szczegółowe informacje dostępne są na stronie internetowej www.ikskonstancin.com.pl.

 

Klub finansowany jest ze składek rodziców oraz z dotacji z Urzędu Miasta i Gminy Konstancin-Jeziorna. W tym roku IKS Konstancin otrzymał z budżetu gminy prawie 40 tys. zł na działalność szkoleniową (treningi, wyjazdy na zawody, obozy), jednak potrzeby są dużo większe.

   
Poleć artykuł znajomemu   Poleć artykuł znajomemu    Drukuj Drukuj Dodaj do Facebook Dodaj do Wykop Dodaj do Blip Dodaj do Delicious Dodaj do Flaker Dodaj do Google Bookmarks Dodaj do Śledzik Dodaj do Digg Dodaj do Twitter Dodaj do Google Buzz Dodaj do Pinger
   
comments powered by Disqus
NASZE MIASTO

O Nas »

Kontakt »

Napisz do Nas »

Konstancin i okolice on-line »


 


REKLAMA

 


NEWSLETTER

Wpisz swój adres e-mail aby otrzymywać od nas informacje:
wyślij
    
   
gazetaarchiwumforumnasz konstancingaleriakontakt
studiokarma.eu